Šķirties nekad nav viegli, neatkarīgi no tā, kurš ir šķiršanās iniciators. Lai padarītu šo procesu maigāku un mazāk sāpīgu abām pusēm, psihologi iesaka neļauties emocijām un izvairīties no noteiktām frāzēm.
Eksperti iesaka iegaumēt sešas frāzes un neizrunāt tās pat tad, ja šķršanās norit smagi, ar skandāliem un negatīvām jūtām vienam pret otru.
Pirmā frāze ir, ka attiecības bija kļūda. Tā izsvītro visu pozitīvo pieredzi un visu labo, kas bijis starp diviem cilvēkiem. Labāk ir padomāt par to, ko no šīm attiecībām esat iemācījušies un no kā labāk izvairīties nākotnē.
Nekad nesaki, ka cilvēks bija slikts gultā. Tas ne tikai sāp, bet arī izklausās aizvainojoši. Pat ja jums patiešām nepatika jūsu intīmā dzīve, labāk ir paklusēt.
Tāpat arī nerunā par to, ka kāds ir kāda necienīgs, īpaši frāzi “Es neesmu tevis cienīgs”. Tas viss ir tikai manipulācija, kas automātiski padara otru cilvēku vainīgu šķiršanās procesā.
Nemēģiniet vainu novelt uz apstākļiem un nesakiet, ka jūsu bijušais partneris bija nevainojams, bet kaut kas traucēja. Tas izklausās pēc nenopietna attaisnojuma. Arī nedodiet cilvēkam viltus cerības atjaunot attiecības ar frāzi “Mums ir nepieciešams pārtraukums”.
Lasi vēl: Paņēmu kartona kasti un novietoju to pie radiatora: tagad visi birojā staigā t-kreklā, jo ir ļoti silts
Turklāt psihologi neiesaka teikt: “Šķirsimies kā draugi”. Iespējams, tā būs vēlāk, bet šķiršanās laikā šie vārdi izklausās aizvainojoši un vienkārši muļķīgi.